2003 yılında kurulan Medyatel İletişim Teknolojileri, 10 yılı aşkın süredir, kurumlara IP tabanlı ses ve iletişim çözümleri sunmaktadır.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’dan işletmeci (operatör) lisansları alarak telekomünikasyon sektöründe Sabit Telefon, Faks, SMS, Sesli Mesaj, Toplu SMS, Arama Kartı, Sanal Santral ve katma değerli hizmetleri tek panelde birleştirerek abonelerine hizmet veren Medyatel İletişim Hizmetleri A.Ş., sektörde öncülük etmeyi sürdürmektedir. SMŞH, STH, ISS ve Altyapı İşletmeciliği lisansları almış yeni nesil telekom firmasıdır. Yurt içinde operatörlerle ve önde gelen yurt dışı operatörleriyle arabağlantı sözleşmelerini yapmış, bu çerçevede teknik bağlantılarını kurmuş, karşılıklı doğrudan SES ve SMS çağrı sonlandırmaktadır.

2005 yılında, telekom sektörünün özelleştirilmesi sürecinde, operatörlerin altyapılarına yönelik anahtarlama ve ücretlendirme sistemlerini tasarlayan Medyatel İletişim Hizmetleri A.Ş., VoIP sistemlerinin Türkiye’de yaygınlaşmasında önemli katkılar sağlamıştır. IP tabanlı iletişim sistemlerinin tüm dünyada ön plana çıkmasına paralel olarak, IP iletişim konusunda önemli projelere imza atmıştır.

Medyatel İletişim Hizmetleri A.Ş., Türkiye’de Video IP telefon konseptini geliştiren ilk firma olmuştur. Dünyada IP tabanlı iletişim ürünlerinde liderlik yapan bir çok markanın yetkili dağıtıcısı ve sertifikalandırılmış iş ortağı olan Medyatel değişen teknolojik şartlar ve sektörün ihtiyaçlarına paralel olarak, ürün ve çözüm yelpazesini genişleterek yeni markaları da bünyesine katmıştır.

IP üzerinden ses ve görüntü iletimini sağlayan ürünlere odaklanan Medyatel, sunmuş olduğu tüm ürün ve çözümlere katma değer sağlamaktadır. IP iletişim sistemleri konusuna odaklanan Medyatel, sunduğu katma değerli çözümler ve her geçen gün genişlettiği ürün yelpazesi ile kurumların, daha verimli ve daha karlı firmalar olmalarını hedeflemektedir. Bu bağlamda, kurumların ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek, gereksinimlere göre özelleştirilmiş en etkin tümleşik iletişim çözümlerini sunmaktadır. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren iş ortakları ile birlikte önemli IP iletişim projeleri gerçekleştiren Medyatel, iş ortaklığı yapısını her geçen gün güçlendirmektedir.

Satış ve operasyon süreçlerinde, profesyonel bir kadro ile çalışan Medyatel İletişim Hizmetleri’nin bünyesinde, sertifikalı mühendisler ve yazılım geliştirme ekibi de bulunmaktadır.

İş hayatındaki başarının temelinde, güven, kalite, müşteri odaklılık ve yenilikçilik ilkelerinin yattığı inancıyla yoluna devam eden Medyatel İletişim Hizmetleri, her geçen gün gelişimini artırarak büyümeye devam etmektedir.